MIME FEST 2017 se už blíží!
21/6/2017
Mezinárodní festival v Poličce už se nezadržitelně blíží. Letos se uskuteční od 11. do 16. září a přiveze některé ze světových špiček oboru, stejně jako ty nejnadějnější domácí umělce. Program zveřejníme již brzy, do té doby nás sledujte na facebooku 😉
Festival zakončí hvězdní Okidok
4/11/2016
Závěr festivalu patří belgickému klaunskému duu, které je pro svůj humor známé po celém světě a sbírá jedno ocenění po druhém – rozhodně přijďte na Okidok a jejich ztřeštěný skok do spodního prádla!
MIME FEST přináší tradici
3/11/2016
Po neotřelé klaunské premiéře dnes uvidíte také tradiční umění v podobě čínské opery Pivoňkový pavilon. Nenechte si ujít exotický zážitek a přijďte se podívat na dávný příběh z dalekého Východu.
Premiéra klaunského tria
2/11/2016
Premiéru následuje premiéra a po Krepsku se dnes těště na klaunský nářez české skupiny Squadra Sua. Monstera Deliciosa, tři komici, ideální prostor, chybíte už jen Vy, takže srdečně zveme!
MIME FEST v Praze začal, těšte se na KREPSKO
1/11/2016
Pražský festival byl včera zahájen vystoupením legendárního klauna a mima Michaela Aufenfehna. Listopad pak dnes startuje premiérou skupiny Krepsko – neváhejte dorazit u příležitosti 15. výročí souboru na zburusu nový kus AnnaBerthaCecilia!
Pražský MIME FEST se blíží
27/9/2016
Od 31.10. do 4.11.2016 se uskuteční MIME FEST v Praze – hvězdy jako belgické klaunské duo Okidok, La Comédie des Masques, premiéra skupiny KREPSKO anebo exotická čínská opera – to vše můžete očekávat už za měsíc v Paláci Akropolis!
Dnešní představení se přesouvá z náměstí do Divadelního klubu
17/9/2016
Upozorňujeme, že kvůli počasí se dnešní představení klauna Enana v 16:00 přesune do Divadelního klubu Tylova domu. Vstupné je stále zdarma – přijďte i se svými ratolestmi!
Dražba fotografií
16/9/2016
Pokud jste navštívili některé představení v Divadelním klubu, určitě jste si všimli zarámovaných fotografií z loňského ročníku MIME FESTu. Ty budou zítra po slavnostním finále vydraženy. Jako bonus půjdou do dražby také trenky Red Bastarda. Nenechte si ujít šanci mít doma skvělou památku na festival.
Jsme v polovině
15/9/2016
Pátý ročník festivalu ubíhá rychle. Po středečním vrcholu při vystoupení Red Bastarda bude druhá polovina programu v režii umělců ze zemí Visegrádské čtyřky. Ať už půjde o představení Radima Vizváry, Losers Cirque Company či Spitfire Company, nebo o maďarské duo Bandart či slovenského Filipa Hajduka. Tuto sérii lehce naruší jen Portugalec Enano.
Šťastné dětské publikum
14/9/2016
Festival nezapomíná ani na děti. Dopoledne si užily ty z mateřských škol duhové bubliny od Václava Strassera. Kromě neustálého smíchu zaznívala hlavně citoslovce typu: „Jéé!“ a „Óóó!“ Zítra od 11 hodin bude hrát pro školy Radim Vizváry a o den později ve stejný čas také soubor Losers Cirque Company.