mfp Pražský MIME FEST se blíží
27/9/2016
Od 31.10. do 4.11.2016 se uskuteční MIME FEST v Praze – hvězdy jako belgické klaunské duo Okidok, La Comédie des Masques, premiéra skupiny KREPSKO anebo exotická čínská opera – to vše můžete očekávat už za měsíc v Paláci Akropolis!
enano01 Dnešní představení se přesouvá z náměstí do Divadelního klubu
17/9/2016
Upozorňujeme, že kvůli počasí se dnešní představení klauna Enana v 16:00 přesune do Divadelního klubu Tylova domu. Vstupné je stále zdarma – přijďte i se svými ratolestmi!
sdr Dražba fotografií
16/9/2016
Pokud jste navštívili některé představení v Divadelním klubu, určitě jste si všimli zarámovaných fotografií z loňského ročníku MIME FESTu. Ty budou zítra po slavnostním finále vydraženy. Jako bonus půjdou do dražby také trenky Red Bastarda. Nenechte si ujít šanci mít doma skvělou památku na festival.
radim-vizvary Jsme v polovině
15/9/2016
Pátý ročník festivalu ubíhá rychle. Po středečním vrcholu při vystoupení Red Bastarda bude druhá polovina programu v režii umělců ze zemí Visegrádské čtyřky. Ať už půjde o představení Radima Vizváry, Losers Cirque Company či Spitfire Company, nebo o maďarské duo Bandart či slovenského Filipa Hajduka. Tuto sérii lehce naruší jen Portugalec Enano.
v_strasser Šťastné dětské publikum
14/9/2016
Festival nezapomíná ani na děti. Dopoledne si užily ty z mateřských škol duhové bubliny od Václava Strassera. Kromě neustálého smíchu zaznívala hlavně citoslovce typu: “Jéé!” a “Óóó!” Zítra od 11 hodin bude hrát pro školy Radim Vizváry a o den později ve stejný čas také soubor Losers Cirque Company.
dav Festival se rozběhl
13/9/2016
Po pondělním vzpomínkovém večeru na Borise Hybnera se pátý ročník MIME FESTu naplno rozjel. Zájem vzbudily workshopy zahraničních hvězd, na kterých od začátku panovala dobrá atmosféra. Účastníci hledají svobodného klauna, objevují tradiční indické formy divadla, nebo se učí interakci s publikem.
mime_logo_barva_rgb_web MIME FEST začíná už dnes!
12/9/2016
Vzpomínkou na Borise Hybnera, který inspiroval vznik festivalu, začne jeho letošní ročník! Těšte se na exotiku, artistiku, drastické klauny i krásné duhové bubliny pro děti – pojďte si s námi užít týden pantomimy v Poličce
bez-nazvu Představujeme hvězdy festivalu
10/9/2016
MIME FEST i letos přináší množství hvězd oboru – drastický klaun Red Bastard, exotická indka Nimmy Raphel nebo maďarské duo Bandart, propojující tanec a živě vytvářené projekce. Z Česka se můžete těšit na známé Losers nebo ceny sbírající Spitfire Company s jejich hrou připomínající Havlovu Audienci- Antiwords. Přijďte se podívat už za pár dní!
tyjo-01 Jubileum!
8/9/2016
MIME FEST letos slaví svůj pátý rok. Přejeme hodně štěstí a doufáme, že nám přijdete poblahopřát jak se patří – na představení a poté každý večer na oslavu v Divadelním klubu!
Boris Hybner Letošní festival věnujeme Borisi Hybnerovi
5/9/2016
Poličský MIME FEST 2016 bude věnován bardovi české pantomimy Prof. Borisi Hybnerovi, který před několika měsíci zesnul. Festival začne přednáškou a promítáním záznamů jeho tvorby a závěrečný slavnostní Mime Evening věnujeme jeho památce. Děkujeme Borisi!