Plakáty

Polička se za několik dní zaplní novými plakáty – MIME FEST už se nezadržitelně blíží!

Tisková zpráva

Tisková zpráva k letošnímu poličskému festivalu je na světě! V sekci “O festivalu” – pro média, se podívejte, na co vše se můžete těšit na tomto jubilejním pátém ročníku

MIME FEST 2016

Přípravy na festival v roce 2016 jsou v plném proudu a Vy se můžete těšit na výjimečný program, který jsme právě zveřejnili! Zablokujte si týden od 12. do 17. září, protože se v Poličce opravdu máte na co těšit!

MIME FEST 2016

MIME FEST PRAHA se připravuje a již brzy můžete očekávat program. Zapište si do svých diářů termín 31.10. – 4.11.2016 v PALÁCI AKROPOLIS.

RADIM VIZVÁRY (CZ): TÝÝJÓÓ! premiéra

TÝÝJÓÓ je malý kluk, který nemá rodinu, nemá kamarády. Zkrátka žije sám, a aby se zabavil, vytváří si situace, plné překvapení. TÝÝJÓÓ představuje kontroverzní postavičku, které se dějí nešvary tak typické pro jedince dnešní doby. Vyjadřuje to, co ho společnost nechce nechat dělat a tak bývá dost provokativní a paroduje i diváky. Neukazuje jaký je on, ale jací jsme my. Nechce, abychom se zasmáli jemu, ale sami sobě. Jeho absolutní svoboda může proto být pro diváka fatální. Pozor: setkání s TÝÝJÓÓ vám může narušit život!

Koncept, režie a hraje: Radim Vizváry

HELI VÄÄTÄINEN (FIN): TWIST & SHOUT

Klaunské představení pro dospělé s náznaky burlesky!

V sólovém kuse Twist & Shout se klaunova nešikovnost a flirtování proměňuje do tragického obrazu pokrouceného těla a nesnesitelné bolesti. Představení je cestou do klaunova vnitřního světa, ódou na krásu pouštění starých věcí.
Vizuálně a fyzicky strhující sólo přivede diváka na hranici melancholie a hysterie, aby nakonec změnilo přetlak v radost a vnitřní úlevu.

„Myslete na jednu věc, které se chcete zbavit, a jednu, kterou jí chcete nahradit.”

Autorka, režisérka a interpretka: Heli Väätäinen
Light-design: Sami Roikola
Kostýmy: Eini Immonen

BILBO COMPAGNIE (CZ): KLAUN PINGU


(představení pro mateřinky)

Komedie se nechává volně inspirovat slavným večerníčkem o tučňákovi Pingu. Přistihneme ho v domácím iglů jen s maminkou, neboť taťka s bráškou odjeli za dědou. Nezbedný synáček v drsné krajině sněhu, ledu zlobí a zlobí nebohou mamku. Klaunerií, skopičinami zkouší její trpělivost, ale i lásku, neb každá lumpárna končí v jejím objetí!

Klaun Pingu = autobiografický portrét rodiny klaunů/tučňáků.

Jiří Reidinger, zakladatel Bilbo Compagnie, vystudoval pantomimu na konzervatoři Jaroslava Ježka, poté se s Československými cirkusy podíval na turné Cirkusu Praga až do Střední Asie či Sibiře. Spolupracuje se Ctiborem Turbou, Karlem Makonjem, J. A. Pitínským, A. Krobem a se společností Bilbo Compagnie hraje klaunská představení po celé Evropě.

Hrají: Jiří Bilbo Reidinger, Sylvie Krobová
Scénář, režie: Jiří Bilbo Reidinger
Hudba: Sylvie Krobová
Scéna, loutky: Jiří Zajáček

SEMINÁŘ NA TÉMA FESTIVALU: SOUČASNÝ STAV A BUDOUCNOST PANTOMIMY

Přednášející: Alexej Byček (CZ), doktorand Divadelní vědy FF UK

Seminář, řešící otázky současné pantomimy a její výhledů do budoucna. Jeho součástí je odborný výklad a diskuse nad tématem se studenty a profesionálními umělci. Program vede Alexej Byček, absolvent Katedry pantomimy pražské AMU a doktorand divadelních věd na Karlově univerzitě. Těžištěm jeho výzkumu je současná pantomima a její postavení mezi ostatními divadelními uměními.

Seminář proběhne v anglickém jazyce.

SYNOVIAL (CZ_SK)

Představení vystihující muže, jak vnímají sami sebe a svoje tělo v současnosti.

Už od chlapeckého věku hraje v životě mužů zásadní roli jejich tělo. Způsob jak ho vnímají, jaký k němu mají vztah, určuje jejich fyzickou identitu. I přes dar myšlení a řeči jsou emoce a zdraví člověka vyjadřovány skrz jeho tělo a slouží jako hlavní prostředek k sebevyjádření a interakci s okolním světem.

„Synovial“ (synoviální tekutina) je viskózní tekutina produkovaná synoviem, jejímž hlavním účelem je snížit tření chrupavek v kloubu při jeho pohybu a zajistit jeho správnou funkci.

Koncept, choreografie, interpretace: Marek Zelinka, Martin Talaga
Light-design: Šimon Kočí
Supervize: Radim Vizváry

MIME CLUB (CZ): HEYDRICH

Představení beze slov – o citu, svědomí a jeho zavržení. Heydrich přináší pohled do nitra člověka, který naprosto zneužije svých výjimečných schopností. Sólový fyzicko-taneční výstup řeší zásadní otázky: Jsme schopní rozeznat, kdy nás ostatní korumpují? Zavrhujeme teror a totalitu z těch správných důvodů?

Představení se odehrává v živém houslovém doprovodu a dochází v něm k nečekaným situacím. Nakonec je ale důležitá jediná myšlenka: Historie je relativní, naše svědomí není.

Autor a interpret: Alexej Byček
Houslový doprovod: Tomáš Brummel
Dramaturgie: Jan Zeman
Pohybová spolupráce: Jindřiška Křivánková
Scéna a kostýmy: Samiha Malehová
Light-design: Martin Bitala