2. BODECKER & NEANDER (D_F): MARCEAUOVSKÁ PANTOMIMA

Datum: 18 / Zář / 2019
Adresa: 18.-20.9. 10:00-14:00
5 000 Kč

2. BODECKER & NEANDER (D_F): MARCEAUOVSKÁ PANTOMIMA

Polička, Česká republika

Wolfram Bodecker a Alexander Neander byli studenty a asistenty legendárního mima Marcela Marceaua. Spolupracovali s ním až do konce jeho kariéry. Stali se pokračovateli jeho stylu, který díky umělecké kvalitě a eleganci udržují na vysoké úrovni. Své pantomimické umění odkaz svého učitele přenesli do více než třiceti zemí Evropy, Asie, Jižní a Severní Ameriky.

 

Tito dva blízcí spolupracovníci Marcela Marceaua představí na workshopu ducha, dramaturgii a techniku marceauovské pantomimy. Dílna pomůže účastníkům rozvinout jejich jevištní výraz, rozšíří obzory o další prostředky a dotkne se individuální i skupinové improvizace na aktuální témata. Umění pantomimy je odkazem k podstatě divadla. Každý pohyb vzniká na základě myšlenky, která musí být pro diváka srozumitelná, aby v jeho mysli vyvolávala emoce a vnitřní obrazy. Jednoduchost a čistota jsou zdroji tohoto umění, které mluví bez slov.

 

„I v každodenním životě komunikujeme prostřednictvím našeho postoje, pohledem, rytmem pohybů a dechem. Citlivost a rozpoznání těchto signálů je jedním z aspektů našeho workshopu. V našich etudách a scénických útvarech nám jde o naplnění pohybu dechem a tím i duší a obsahem.“(Bodecker & Neander)


Workshopy probíhají paralelně. Vyberte si proto jeden, kterého se zúčastníte.

Cena: 5 000 Kč

Rezervace: mimefest.workshop@gmail.com

Kontaktní osoba: Simona Cacková, tel.: +420 737 536 975

 

*Cena zahrnuje jeden ze čtyř hlavních workshopů, ubytování, stravu od 17. do 22. září a volný vstup na všechna představení festivalu. Upozorňujeme zájemce z řad studentů, že můžete o příspěvek na tyto workshopy požádat vaši školu. Všechny workshopy jsou v anglickém jazyce.