3. CARLOS DIAZLEON (RCH): NEUTRÁLNÍ MASKA

Datum: 18 / Zář / 2019
Adresa: 18.-20.9. 10:00-14:00
5 000 Kč

3. CARLOS DIAZLEON (RCH): NEUTRÁLNÍ MASKA

Polička, Česká republika

Carlos Diaz Leon je chilský herec, režisér a pedagog. Herectví vyučuje od roku 2000, je profesorem na Univerzitě Desarrolo v Santiagu a v minulosti tři roky vedl největší dramatický institut v Chile. Podílel se také na několika inscenacích v chilském Národním divadle a ve své zemi je slavným filmovým hercem. Na mezinárodním poli působí i jako režisér. Je podepsaný například pod inscenacemi „Fuente Ovejuna” nebo “Women ridding in the sand” v uměleckém centru NYU Abu Dhabi. Lecoqueovu metodu studoval v Barceloně a později v Paříži, kde spolupracoval s Christophem Marchandem. Neutrální masce se Carlos Diazleon věnuje víc než 15 let. Své workshopy pořádá například na univerzitě Binghamton nebo pro New York University na Manhattanu a v Abu Dhabi.

 

Cílem workshopuje rozvinout ve studentech nové způsoby dramatické práce pomocí pohybu a lidské podoby s použitím neutrální masky jako způsobu vyjádření vnitřní hodnoty postavy. Součástí kurzu je například fyzický trénink, pohybová improvizace, způsoby rozpoznání masky a jejích výrazových prostředků. V závěru workshopu by měl být každý účastník schopen pomocí fyzických prostředků vytvořit charakter postavy.

 

„Neutrální maska je průpravou k sebejistému působení na jevišti a dobrým pomocníkem k pochopení života kolem nás.“   (Carlos Diazleon)


Workshopy probíhají paralelně. Vyberte si proto jeden, kterého se zúčastníte.

Cena: 5 000 Kč

Rezervace: mimefest.workshop@gmail.com

Kontaktní osoba: Simona Cacková, tel.: +420 737 536 975

 

*Cena zahrnuje jeden ze čtyř hlavních workshopů, ubytování, stravu od 17. do 22. září a volný vstup na všechna představení festivalu. Upozorňujeme zájemce z řad studentů, že můžete o příspěvek na tyto workshopy požádat vaši školu. Všechny workshopy jsou v anglickém jazyce.