4. BARTOŁOMIEJ OSTAPCZUK (PL): HEREC V MIMICKÉM DIVADLE

Datum: 18 / Zář / 2019
Adresa: 18.-20.9. 10:00-14:00
5 000 Kč

4. BARTLOMIEJ OSTAPCZUK (PL): HEREC V MIMICKÉM DIVADLE

Polička, Česká republika
Bartlomiej Ostapczuk je přední polský mim, choreograf, scenárista a režisér v oboru mimického divadla. Od roku 2005 je uměleckým šéfem festivalu International Mime Art Festival ve Varšavě. Je zakladatelem souboru Mimo Mime Theatrea Warsaw Mime Center ve varšavském Divadle Na Woli. Od roku 2005 provozuje ve Varšavě vlastní výukové studio Mime Studio. Vystupoval například v Japonsku, Puetro Ricu, USA, Velké Británii, Německu, Číně, Polsku, Lichtenštejsnku, Rusku, Francii, Izraeli, Severní Korei, Švédsku, Česku, Španělsku, Slovensku, Novém Zélandu, Portugalsku, Itálii a Lucembursku. V zahraničí i vyučuje.

 

Jeho lekce zahrnují široké spektrum technik od základního tělesného výrazu, přes konkrétní formy posledních desetiletí až po aktuální trendy moderního mimu. Workshop „Herec v mimickém divadle“ staví na předpokladu, že základním principem mimického divadla je kvalifikovaná kombinace myšlenek, emocí a akcí. Prostřednictvím různých cvičení jsou účastníci vedeni k procítění a pochopení analýzy pohybu, emočních stavů a způsobu, jakým jsou demonstrovány. Bartlomiej Ostapczuk nabízí metodu moderního pantomimického herectví, která umožňuje herci prezentovat divákům jasný tok myšlenek – monolog, dialog nebo poselství, které jsou pak používány jako součást tvorby.

 

„Pantomima není jen divadlo beze slov, je to divadlo, které působí mimo slova, čímž dává herci neomezené možnosti vyjádření.“ (Bartlomiej Ostapczuk)


Workshopy probíhají paralelně. Vyberte si proto jeden, kterého se zúčastníte.

Cena: 5 000 Kč

Rezervace: mimefest.workshop@gmail.com

Kontaktní osoba: Simona Cacková, tel.: +420 737 536 975

 

*Cena zahrnuje jeden ze čtyř hlavních workshopů, ubytování, stravu od 17. do 22. září a volný vstup na všechna představení festivalu. Upozorňujeme zájemce z řad studentů, že můžete o příspěvek na tyto workshopy požádat vaši školu. Všechny workshopy jsou v anglickém jazyce.