Novinky

Novinky

Praha – Varšava – Berlin 23/9/2019 - MIME FEST!17. – 21. září 2019 8. ročník mezinárodního festivalu pantomimy v Poličce.MIME MUST GO ON!
Slavnostní grandfinále bylo opět velkolepé! 23/9/2019 - Děkujeme všem účinkujícím a skvělému publiku!8. ročník MIME FESTu je za námi!Těšíme se na shledanou na MIME FESTu 2020!MIME MUST GO ON!
Swing, magie a cirkus dovednosti. 23/9/2019 - Děkujeme Danovi Marquesovi a Anaelle Molinario za jejich báječné představení LAVO TA NOVO! 
A kdo za celou tou mnohaměsíční prací příprav MIME FESTU konrétně stojí? 23/9/2019 - Velké díky všem z produkce, jmenovitě Petra Jilkova , Marie Jílková, Simona Cacková, Ila Hájková,  nenahraditelné technice: Karlos Šimek, Jan Hugo Hejzlar, Michal Kříž, Tomas Marny Moravek, Jiří Čermák, Lukáš Zrůst, Anton Eliaš, Jiří Švec, Alois Koláčekgrafičce Kateřině Krejčířové, webmasterovi Tom V. Hron a umělecký šéf a dramaturg festivalu Radim Vizvary. 
Moc děkujeme i všem dobrovolníkům a přiznivcům MIME FESTU 23/9/2019 - Moc děkujeme i všem dobrovolníkům a přiznivcům MIME FESTU, kteří byli vždy po ruce a permanentně pomáhali se vším po celé dny. Velká radost! Děkujeme a vážíme si toho! 
Přípravy na slavnostní finále festivalu MIME EVENING jsou v plném proudu!🎉 21/9/2019 - MIME EVENING Slavnostní finále festivalu_Grand finale of the festival21.9. v 19:30, Tylův dům The best of Mime Fest! Výběr toho nejlepšího na letošním festivalu. Jediný večer, jediné jeviště a jedinečný program složený z výstupů mimů, performerů a klaunů, kteří letos přijeli do Poličky. 
Speciální díky patří do festivalové kuchyně 21/9/2019 - Speciální díky patří do festivalové kuchyně, která MIME FEST povyšuje na nejen festival pantomimy, ale i na festival jídla!Srdečné díky šéfkuchařce Margitce a všem jejím pomocníkům v kuchyni- Vlastík, Simonka, Zdena. Andrea a Kamila.
Je nám velkým potěšením, že CARLOS DIAZ LEON (RCH): byl jedním z lektorů workshopu na MIME FESTu! 21/9/2019 - Carlos Diaz Leon, chilský herec, režisér a pedagog se neutrální masce věnuje víc než 15 let. Své workshopy pořádá například na univerzitě Binghamton nebo pro New York University na Manhattanu a v Abu Dhabi.  Cílem jeho workshopu bylo rozvinout ve studentech nové způsoby dramatické práce pomocí pohybu a lidské podoby s použitím neutrální masky jako způsobu... Read More
Z workshopu: BARTOŁOMIEJ OSTAPCZUK (PL): HEREC V MIMICKÉM DIVADLE 21/9/2019 - Bartlomiej Ostapczuk nabízí metodu moderního pantomimického herectví, která umožňuje herci prezentovat divákům jasný tok myšlenek – monolog, dialog nebo poselství, které jsou pak používány jako součást tvorby. „Pantomima není jen divadlo beze slov, je to divadlo, které působí mimo slova, čímž dává herci neomezené možnosti vyjádření.“ (Bartłomiej Ostapczuk)
Obdivuhodná SUMAKO KOSEKI (JAP) a její představení I MET MYSELF 21/9/2019 - Sumako Koseki označuje tanec Butó jako výraz a pohyb, který vzniká na hraně, ze stavu naléhavosti a životní potřeby..