Workshopy 2020

Workshopy probíhají paralelně. Vyberte si proto jeden ze tří, kterého se zúčastníte.

Cena: 4 000 Kč/150 EUR a pro občany Visegrádské čtyřky 2 600 Kč/100 EUR (podporaInternational VisegradFund)

Rezervace: mimefest.workshop@gmail.com

Kontaktní osoba: Simona Cacková, tel.: +420 737 536 975

Cena zahrnuje:

  • 1 ze tří hlavních workshopů
  • ubytováníod 15. do 20. září
  • stravu od 15. do 20. září (snídaně, svačina workshop, obědy, večeře – neděle pouze snídaně, úterý pouze večeře)
  • volný vstup na všechna představení festivalu

*Upozorňujeme zájemce z řad studentů, že můžete o příspěvek na tyto workshopy požádat vaši školu.

1. LOSERS CIRQUE COMPANY (CZ): NOVÝ CIRKUS

Losers Cirque Company patří k přední novocirkusové skupině u nás. Vyniká vysokou technikou akrobacie a dech beroucími výkony na jevišti. Workshop je zaměřený na naprosté začátečníky, kteří by si rádi vyzkoušeli nový druh pohybu, ale i pro zkušenější akrobaty, kteří se chtějí zdokonalit. Získáte nové dovednosti v technice jednotlivých akrobatických prvků, různých balančních technikách nebo se naučíte nové triky. Aktivní zapojení svalů celého těla slibuje zlepšení kondice a koncentrace – navíc, tři lektoři Martina Ilichová, Jindřich Panský a Matyáš Ramba slibují dobrou akrobatickou zábavu. Akrobatická ani gymnastická průprava nutná není, žádné speciální vybavení ani pomůcky nejsou potřeba. 

Naučte se s námi nové triky!“ (Lůzři)

2. FILIP HAJDUK (SK): FYZICKÁ KOMEDIE

Filip se ve své práci nejraději představuje jako klaun a komediant. Ve své tvorbě kombinuje techniky a přístupy pantomimy, klauna a herectví se žonglováním a balančními technikami. Ve svém workshopu se nejvíce věnuje schopnosti, jak využít nejjednodušší zručnost s cílem dosáhnout maximálního účinku na diváka. Rovněž se zaměřuje na práci s objektem, jeho balanc a zejména na fyzický humor.

„V jednoduchosti je humor.“(Filip Hajduk)

3. RADIM VIZVÁRY (CZ): PANTOMIMICKÉ HERECTVÍ

Radim Vizváry je mim, autor, režisér, choreograf a pedagog.Ve své vlastní tvorbě se nejvíce specializuje na pantomimu, rozvíjí ji do současné podoby a řeší problematiku nonverbálního divadla, a to i ve sféře pedagogické a teoretické.Pantomima v jeho pojetí je současná, progresivní, inovativní i provokující. Jeho tvorba stojí na vysokých profesionálních kvalitách a je specifická v propojování pantomimy s jinými divadelními styly – modernizuje a popularizuje ji. Jeho úspěchy potvrzují mnohá prestižní ocenění.

„Mim dělá neviditelné viditelným.“(Radim Vizváry)

Workshopy byly finančně podpořeny Mezinárodním Višegrádkým fondem v rámci projektu Visegradmimesexchangemimes.