Přeskočit na obsah

PAVOL SERIŠ (SK):POZEMŠŤAN

18.9. v 21:00

Divadelní klub_Theatre Club, vstupné_admission: 120,-/100,- Kč

Bláznivý příběh mimozemšťana, který touží stát se pozemšťanem. Pohybuje se po planetě Zemi a bedlivě nás pozoruje, aby se naučil být jako my. Nemá to ale jednoduché. Jsme totiž podivnější, než si myslel. Podaří se mu pochopit naše chování a zapadnout do společnosti?

Ve své autorské inscenaci Pavol Seriš satiricky pohlíží na chaotický svět, který dnešní člověk přijímá jako normu. “Pozemšťan” je divadelní zprávou o lidech 21. století, kteří se dívají všude kolem sebe, jen ne do zrcadla. Fyzický stand-up a komediální pantomima o tom, jak se chováme a jací jsme.

Pavol Seriš je absolventem Ateliéru fyzického divadla na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Ve své tvorbě se věnuje pževážně autorskému divadlu jednoho herce; momentálně má v repertoáru šest monodramat: Chutilo vám, páni?, Zo ZOO, Autor, Pri kase, Samko Tále a Pozemšťan. Za svoje autorské inscenace získal mnoho ocenení: například Hlavní Cenu na European Young Theatre 2015 v italském Spolete či Hlavní Cenu publika na festivalu Monomaffia 2016 v estónském Pärnu.

Autor a hraje: Pavol Seriš

Režie: Hana Mikolášková

Dramaturgie: Matěj RandárSupervize: Bolek Polívka