Přeskočit na obsah

Národní divadlo/Laterna magika (CZ): ZÁZRAK (S)TVOŘENÍ

23.9. v 18:00

Tylův dům, rodinné představení, vstupné: 150/120,- Kč

Představte si, že byste si mohli vytvořit nový svět z čisté nicoty. Takový, o jakém třeba sníte, bezpečný, ale plný překvapení a dobrodružství. Náš hrdina stojí na úplném začátku – se svou fantazií a bělostným papírem, který se může stát čímkoli. Z představivosti, tvořivosti a hravosti, tak se náš nový svět rodí. V tom papírovém se dějí opravdu podivné věci, a když se objeví jeho hraví obyvatelé, je o dobrodružství postaráno. Takový kluk, co se rád honí za novými objevy, je ale někdy trochu zbrklý a musí se teprve naučit, jak se ve světě křehkého papíru chovat, aby mu neublížil. Objeví toho ale ještě mnohem víc, třeba jak velkou sílu má laskavost a ochota, a jeho papíroví kamarádi mu pomohou najít i cestu k opravdovému přátelství.

Inscenace kombinuje pantomimu, tanec s prvky akrobacie, loutkoherectví i animaci. V interaktivním závěru náš nový svět otevřeme malým divákům, aby jej přišli dotvářet spolu s námi.

Představení je vhodné pro děti od 4 let.

Účinkují: Matěj Petrák, Pavlína Červíčková, Zuzana Herényiová, Tereza Kučerová, Patrik Čermák, Jindřich Panský, Alexandr Sadirov

Námět, scénář a režie: Radim Vizváry

Scéna a kostýmy: Marek Cpin

Hudba: Ivo Sedláček

Choreografie: Matyáš Ramba

Světelný design: Karel Šimek

Animace a projekce: Maria Procházková

https://youtu.be/XbziT8cdrGI