Přeskočit na obsah

BRATŘI V TRI(C)KU (CZ): Kabinet žonglérských kuriozit

Představení pro školy
Školní představení si můžete objednat na emailu: mimefest@gmail.com nebo tel. čísle 731 462 824 (Petra Jílková, produkce). 

21.9. v 10.00 Tylův dům, vstupné: 100 Kč (VYPRODÁNO)

Interaktivní performance stírající hranice mezi divadlem, novým cirkusem, stand-up comedy a vědeckou přednáškou.

Kabinet žonglérských kuriozit je systematický žonglologický exkurz do hlubin a tajů zručné manipulace s objekty. Mýty, fakta, argumenty a nečekané souvislosti.

Zajímalo vás někdy, s čím vším a s kolika kusy toho onoho kdy kdo žongloval? Věděli jste, že první zmínka o žonglování pochází z 4000 let staré nástěnné malby z Egypta? Že Leonardo da Vinci byl obstojný žonglér? Že hodinou žonglování spálíte 280 kalorií, což zhruba odpovídá stejnému času hraní badmintonu? Nebo taky, že žonglování má pozoruhodné dopady na strukturu mozku a že existuje matematický zápis žonglování? A v neposlední řadě to, že vesmír je de facto fascinujícím žonglérským trikem. Co žonglování a teologie? Co žonglování a Vy!?

Představení Bratrů v tricku si klade za cíl představit divákovi osobitou a interaktivní formou historii a pozadí žonglování jako jedinečné pohybové aktivity a cirkusové disciplíny. Můžete se těšit na názorné ukázky, rekonstrukci zapomenutých žonglérských technik a pomůcek, ale také na videoukázky a rozbor elektronickou tužkou.

Tvůrčí tým:
Tvůrci a žongléři: Adam Jarchovský, Václav Jelínek
Producent: ART Prometheus, Michaela Holbíková