Přeskočit na obsah

FYSIOART (CZ/ SK): Nina plete slona

Představení pro mateřské a základní školy
Školní představení si můžete objednat na emailu: mimefest@gmail.com nebo tel. čísle 731 462 824 (Petra Jílková, produkce). 

22.9. v 9.00 (VYPRODÁNO) a 11.00 (VYPRODÁNO) Divadelní klub, vstupné: 80 Kč

Svět fantazie odvíjený z klubíček.  

Co přání, to klubko vlny a s každým klubíčkem hra na zázraky. Jen nepřetrhnout nit!“

Byla jednou jedna holčička Nina. Moc si přála pleteného slona. A tak se jednoho dne vydala do továrny na pletení, jestli nějakého ještě nemají. Jenže továrnu už dávno zavřeli! Ale díky její odvaze celá továrna ožije a s ní hodní lidé, klubíčka i pletací stroje. Najednou se Nina ocitne v trochu legračním světě plném kouzel a her a nejen, že se jí splní její přání, ale také všem ostatním! 

Vznik inscenace inspirovala zaniklá textilní továrna Pleta, kam kdysi dávno jedna malá holčička jménem Nina chodila za babičkou pletařkou. Vysnila si, že až bude větší, uplete sama modrého slona. Mezitím ale v továrně stroje utichly. Nina proto neváhá vrátit se na známé, ale již opuštěné místo, kde si představuje, jak by taková továrna pletla, kdyby byla v pohádce a kdyby každý dospělý dělal to, co si přál v dětství. 

Pohybově-objektová inscenace pro děti vypráví o obrovské továrně s ještě většími sny jejích lidí. Pětici performerů živě doplňuje hudebník s autorskou hudbou vytvořenou v autentickém prostředí bývalé továrny Pleta.

Tvůrčí tým:
Koncept, režie: Hana Strejčková
Hudba živě: Vojtěch Bor
Tvorba, interpretace: Martina Chmelanová (SK), Katarína Hudačková (SK), Josefína Strejčková, Gagik Čilingaryan (AR), Filip Novák
Světlo: Tomáš Strejček
Výprava: Hana Strejčková
Pletené objekty: Maryna Osipova (UA)
Produkce: FysioART

Za podpory: Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Festival Vlnoplocha 2022, Městské divadlo Varnsdorf

Premiéry: 19. 11. 2022, Městské divadlo Varnsdorf a 20.11. 2022 Divadlo BRAVO! Praha